Zakynthos

Zakynthos

Zakynthos to idealny pomysł na greckie wakacje we dwoje

Zakynthos to jedna z najbardziej znanych greckich wysp, na której można spędzić wymarzone wakacje z ukochaną osobą (sprawdź propozycje wakacji na http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/ ) i cieszyć się zarówno sobą, jak i niesamowitą atmosferą panującą w tym miejscu. Boskie plaże, cudowne słońce, lazurowa woda i niezwykłe klify - to tylko niektóre z atrakcji czekających tutaj na zakochanych. Chwile spędzone na Zakynthos na długo zapisują się w pamięci urlopowiczów.

Wyspa ta kusi piaszczystymi plażami na wschodzie, górami i klifami na zachodzie, terytorium żółwi na południu oraz błękitnymi grotami na północy. Jednym z najpiękniejszych miejsc, które można tutaj odnaleźć jest Zatoka Wraku, a dostanie się tu jest możliwe jedynie drogą morską. Jednakże warto, bowiem wielkie formacje skalne, krystalicznie czysta woda oraz gorące promienie słońca tworzą niezapomnianą mozaikę pełną uroku.

Niezwykle romantyczny może okazać się wypad na tereny lęgowe żółwi morskich Caretta Caretta, które znajdują się na plaży Gerakas. To zarazem jedno z piękniejszych miejsc na całym Zakynthos, idealne na miłosne schadzki. Można tutaj jednak być tylko 3 godziny w ciągu dnia, a nocą jest to już całkowicie zabronione.

Wspaniałym pomysłem podczas pobytu w Zakynthos niewątpliwie okaże się też zwiedzanie błękitnej groty ulokowanej na przylądku Skinari. Cudowne skalne formacje pięknie odznaczają się na tle niebieskiego morza, a widoki na długo zapisują się a pamięci. Warto wybrać się na wycieczkę łodzią, która posiada szklane dno, by móc podziwiać skarby kryjące się pod powierzchnią wody. To idealny przepis na niezapomnianą randkę.

Równie wyjątkowe jest południe wyspy Zakynthos, które kusi licznymi winnicami, gajami oliwnymi oraz malowniczą wioską Keri. Miejsce to wspaniale nadaje się na długi spacer pomiędzy zabytkowymi budynkami oraz wspólne zachwycanie się panoramą miasta czy też morza jońskiego rozciągającą się z tutejszej latarni.

Zakynthos

Szczyt sezonu turystycznego na Zakynthos to miesiące od czerwca aż do września. Wtedy też jest tu najcieplej, jednakże można się także spodziewać dużej liczby turystów. Na romantyczne wakacje we dwoje warto więc wybrać maj, czerwiec lub koniec września (a nawet listopad) tak by uniknąć zarówno palącego słońca jak i tłumów.

Grecka wyspa Zakynthos to niezwykłe miejsce na wakacyjny wyjazd. Rajskie plaże z cudownie miękkim piaskiem, widoki jak z pocztówek, niezwykle bogaty podwodny świat - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tutaj na zakochanych. Magiczna atmosfera, wspaniała kuchnia i życzliwi ludzie są dodatkowymi atutami tego raju na ziemi, które czekają tutaj tylko na odkrycie. Wartp wybrać się z ukochana osoba na romantyczny wyjazd do Zakynthos na tydzień, weekend, a nawet sylwester czy walentynki, by wspominać mile tu spędzony czas na lata.