Wenecja

Wenecja

Wenecja to znane na całym świecie miasto zakochanych

Wenecja to miasto jednoznacznie kojarzące się z romantyzmem, miłością i wyznawaniem sobie uczuć. Już z tego względu warto wybrać się w to miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje. Niezwykły klimat, cudowne widoki, możliwość wycieczki gondolą czy spaceru wąskimi uliczkami tego miasta pozwalają na nowo rozbudzić uczucia i cieszyć się sobą nawzajem.

Wenecja zaskakuje tym, że praktycznie nie ma tutaj ulic, brak jest samochodów czy też innych środków transportu prócz tych, które pływają po wodzie. Miasto to słynie z ogromnej ilości mostów i kanałów, a rejs gondolą jest jedną z głównych atrakcji, które warto zakosztować choć raz w życiu, zwłaszcza jeśli spędza się czas w Wenecji w ulubionym towarzystwie ukochanej osoby. Jedną z najpiękniejszych tras jest niewątpliwie Canal Grande, bowiem płynięcie tutaj wiąże się z nieustannym zachwytem. Mijane domy wyglądają niczym wynurzające się znikąd i zachwycają eklektyzmem różnych cech.

Będąc w Wenecji warto także wybrać się do opery, na przykład Teatro Cassiano, bowiem miasto to w XVII wieku uważane było za stolicę tej formy sztuki. Po zrelaksowaniu się wśród dźwięków muzyki i niezwykłych głosów śpiewaków najlepiej wybrać się na długi spacer Placem Świętego Marka. Miejsce to bowiem uważane jest za jedno z najbardziej urokliwych w całej Wenecji.

Na placu tym czeka również Pałac Dożów oraz Bazylika Świętego Marka, a także dzwonnica Kapanila. Jeśli zakochani lubią zwiedzać wtedy warto, by choć na chwilę zatrzymali się przy każdym z tych miejsc, a jeśli nie to na placu czeka także mnóstwo innych atrakcji, takich jak ciekawe restauracyjki czy kawiarnie. Cudownym pomysłem jest również udanie się do zatoczki Barcino Orseolo, która zarazem stanowi największą przystań gondolową w całej Wenecji. Obok niej zaś czeka Hard Rock Cafe - piękny lokal z nowoczesnym wystrojem.

Wenecja

Ukochaną bądź ukochanego warto zabrać także na jeden z najbardziej znanych mostów na świecie czyli Most Westchnień. Znajduje się on nad Kanałem Pałacowym i można zarówno przejść się po nim jak i zwiedzić go korzystając z gondoli.

Na romantyczny wyjazd do Wenecji najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią. Wtedy bowiem prócz wspaniałej pogody i naprawdę przyjemnej temperatury nie trzeba obawiać się tłumów, zwłaszcza gdy wyjazd we dwoje zaplanuje się na koniec marca (cudownie jest aż do maja) lub wrzesień-październik, czyli na początek lub koniec sezonu wysokiego.

Wenecja zachwyca ilością miejsc oraz zakątków, które są jakby stworzone dla zakochanych. Nie bez powodu kojarzone z miłością zapewnia wszystko, co potrzebne jest do tego, by wyjazd był romantyczny i niezapomniany.