Teneryfa

Wulkan na Teneryfie

Teneryfa, niezwykła kanaryjska wyspa

Teneryfa to wyspa nie tylko dla miłośników błogiego leniuchowania, to także miejsce magiczne, pełne uroczych zakątków, w którym dwoje zakochanych może aktywnie spędzić czas. Można tu znaleźć przeróżne atrakcje, krajobrazy i roślinność, a przede wszystkim nie spotykaną nigdzie indziej atmosferę, która sprzyja relaksowi, romantycznym wycieczkom i radości z bycia razem.

Wybierając się na romantyczny wypad na Teneryfę koniecznie trzeba spędzić trochę czasu na wulkanicznych plażach. Jest ich tu aż 70, a każda ma inny rodzaj piasku - od wulkanicznego, ciemnego, poprzez szare aż do drobniutkiego i złotego. Jednymi z najbardziej urodziwych plaż są niewątpliwie Playa Jardin w Puerto de la Cruz, Playa Bollullo oraz Playa de la Arena ulokowana na zachodnim wybrzeżu.

Cudownym pomysłem na spędzenie ze sobą czasu okaże się także wizyta w jednej z tutejszych winnic. Można tu bowiem skosztować młodego wina, poddać się wspólnemu śpiewowi, czy cieszyć aromatycznymi potrawami. Wiele magicznych miejsc tego typu można odnaleźć w dolinie Orotavy.

Aktywny wypoczynek na kolorowej Teneryfie

Jeśli aktywny wypoczynek podczas wakacji jest tym, co dwoje zakochanych lubi najbardziej, to i w tym wypadku Teneryfa okaże się idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza jej zielona dolina Masca, która ukryta jest wśród pięknych wąwozów. Można tu bowiem bez końca wędrować przez 4-kilometrowy szlak pieszy aż do plaży z czarnym piaskiem, a później cieszyć się kąpielą wśród ciepłych morskich fal.

Warto również wybrać się razem do największego parku wodnego na Teneryfie, czyli Siam Parku. Ilość atrakcji w tym miejscu bowiem zadziwia. Można spokojnie spłynąć pontonami lub też skusić się na przejazd w 28-metrowej wieży The Tower of Power, a potem odpocząć na pięknej plaży Siam Beach.

Kanaryjska Wyspa teneryfa

Ciekawym zakątkiem jest także znajdujący się w Puerto de la Cruz ogromny ogród zoologiczno-botaniczny. Można tu zwiedzić delfinarium, wiele gatunków papug, cudowny ogród orchidei oraz niezwykłe akwarium. To niewątpliwie idealne miejsca na romantyczny spacer i magiczne spędzanie czasu we dwoje.

To, co może zachwycić na tej urokliwej wyspie to także klimat. Nie ma tu typowych 4 pór roku, za to można spodziewać się dużej ilości słońca. Teneryfa dzieli się na na dwie strefy klimatyczne - południową i północną, z których druga jest nieco chłodniejsza, lecz równie piękna. Cała wyspa jest czarodziejska, dlatego tak idealnie wpisuje się w romantyczny wypad we dwoje. Zwłaszcza jeśli ma się ochotę na różne aktywności i obcowanie z pięknem natury.