Santorini

Santorini

Santorini to idealne miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje

Santorini to jedna z najbardziej malowniczych i zarazem romantycznych wysp greckich, która zachwyca zapierającymi dech w piersiach widokami, zabudową ulokowaną na stromym zboczu, jednymi z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie oraz ogromem atrakcji, które sprawiają, że wakacje we dwoje w tym miejscu są niezwykle ekscytujące i przyjemne.

Wyspa ta jest najbardziej wysuniętą w całym archipelagu Cyklady. Często nazywana jest ona Santoryn, a kształtem przypomina sierp. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, co oznacza iż lata są tu gorące, a zimy łagodne. Wyspę najlepiej odwiedzać od maja do września, zwłaszcza jeśli priorytetem jest relaks na plaży i nieśpieszne cieszenie się zarówno widokami jak i słońcem, choć najlepiej wybrać się na romantyczny wyjazd w to miejsce na początku sezonu lub u jego schyłku, by nie trafić na największe tłumy wczasowiczów.

Okres od kwietnia do maja lub też od października do listopada może nie wiąże się z plażowaniem, bowiem jest już zbyt chłodno, jednakże daje możliwość cieszenia się spokojem, pięknem tutejszych miejsc i romantycznymi przechadzkami.

Cudownym zakątkiem na długie spacery we dwoje jest niewątpliwie wioska Oia, która ulokowana jest na krawędzi dawnego wulkanu. To nie tylko zadziwiające piękno, lecz także ogrom luksusu, bowiem mnóstwo tu apartamentów z prywatnymi basenami, a zaopatrzyc można się tu niemal we wszystko. Jednakże to, co najbardziej przyciąga na wyjazd do tej wioski to jej cudowne krajobrazy oraz wzniesienie Kasteli, na którym można obserwować zjawiskowe zachody słońca (zobacz zdjęcia)

Santorini

Niezwykle romantyczne chwile czekają na zakochanych także mieście Fira. Zakątek ten wygląda tak, jakby wisiał nad samą krawędzią klifu, co robi niesamowite wrażenie. Cudowne widoki zachęcają do długich spacerów, a piękny port i urocze kawiarenki zapraszają na odwiedziny. Zwiedzić miasto można również korzystając z kolejki liniowej, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących leniuchować.

Dla tych par wspaniałym doznaniem okaże się także zobaczenie Perissy, która zachwyca przede wszystkim niezwykle rozległą plażą z czarnym i drobnym piaskiem. Relaks w tym miejscu jest naprawdę przyjemny, a obecność restauracji oraz licznych barów i dyskotek sprawia, że jest w czym wybierać jeśli chodzi o spędzanie razem czasu. Poza tym w Perissie jest dużo niewielkich pensjonatów, w których można się zatrzymać.

Santorini to wyspa marzeń dla wszystkich zakochanych. Podczas wymarzonego wyjazdu można się tutaj solidnie zrelaksować, wspólnie zachwycić zachodem słońca oraz spróbować wyśmienitej greckiej kuchni. Ulokowanie tej niesamowitej greckiej wyspy już samo w sobie robi ogromne wrażenie, a poznanie tego miejsca bliżej to wspaniała przygoda, zwłaszcza jeśli można ją przeżyć razem z ukochaną osobą.