Praga

Most Karola w Pradze

Magiczna Praga to miasto stworzone na romantyczny weekend we dwoje

Malownicza, przesiąknięta zabytkami czeska Praga przyciąga zakochanych na romantyczny wyjazd. Wąskie i pełne klimatu uliczki, kameralne restauracje i kawiarnie oraz teatry, oferujące bogaty repertuar zachęcają do przeżycia niezapomnianego urlopu w czeskiej stolicy. Walentynki, Sylwester lub obfitujące w moc wrażeń wczasy w Pradze na długo zapadną w pamięć.

Niezwykłą atrakcją dla osób planujących spędzić w Pradze romantyczny urlop jest rejs statkiem po Wełtawie. Podczas wycieczki można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta, jak np. Zamek Praski, Most Karola, Rudolfinom, Teatr Narodowy, Tańczący Dom oraz wzgórze Wyszehrad. Większość przewoźników zapewnia także możliwość skosztowania na statku wykwintnego obiadu lub kolacji z widokiem na magicznie oświetloną Pragę.

Oryginalną propozycją na spędzenie wieczoru we dwoje jest także wizyta w słynnym „czarnym teatrze”, gdzie ubrani na czarno aktorzy niewidoczni dla publiczności na ciemnym tle, trzymają w rękach przedmioty, co sprawia wrażenie jakby unosiły się one swobodnie w przestrzeni. Miłośnicy czekolady powinni zaś odwiedzić popularne muzeum tego smakołyku, czyli Choco-Story-Praha. Zakochani mogą się również przespacerować po Kampie, czyli urokliwej wyspie na Wełtawie, gdzie znajduje się słynny Most Miłości z poprzypinanymi kłódkami symbolizującymi szczęście i niegasnące uczucie.

Spędzając urlop w czeskiej stolicy warto, także zobaczyć bastion U božích muk, czyli fragment barokowych fortyfikacji miasta. Na jego terenie zlokalizowana jest luksusowa restauracja oraz kawiarnia. Doskonałe miejsce na romantyczny spacer to ponadto dziki park angielski przy willi Gröbeho vila, gdzie sporą popularnością cieszy się malownicza sztuczna jaskinia. Osoby, które pragną spędzić luksusowy wypoczynek we dwoje mogą zaś pomyśleć o zakwaterowaniu w wieży telewizyjnej w dzielnicy Žižkov, gdzie znajduje się najwyższa platforma widokowa w Pradze, a na wysokości 66 m usytuowana jest ekskluzywna restauracja Oblaca.

Zabytki czeskiej Pragi

Miłośnicy zwiedzania koniecznie powinni wybrać się na Stare Miasto. Największą atrakcją jest tutaj astronomiczny zegar „orloj”, zawieszony na gotyckiej wieży ratusza. Między dziewiątą a dwunastą, o każdej pełnej godzinie, w dwóch okienkach ukazują się rzeźby 12 apostołów. Po obu stronach zegara poruszają się także postacie Turka, Skąpca, Pyszałka i Kościotrupa. Podczas pobytu w czeskiej stolicy nie można też zapomnieć o wizycie w okazałym zabytkowym Zamku Praskim, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako największa średniowieczna forteca na świecie. Obiekt wybudowano w 870 r. Nad twierdzą wznosi się przepiękna katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha. Wewnątrz zobaczyć można klejnoty koronacyjne, a m.in. pochodzącą z czasów Przemyślidów koronę.

Malownicza Praga to doskonały kierunek zarówno na krótki, jak i nieco dłuższy urlop we dwoje. Liczne zabytki, pełne uroku zakątki oraz malowniczy rejs statkiem po Wełtawie to tylko nieliczne z atrakcji, które oferuje miasto poszukującym wrażeń zakochanym.