Poczdam

Poczdam

Poczdam to niewielkie, lecz pełne uroku miasto na romantyczną przygodę

Poczdam to miasto znajdujące się tuż u granic Berlina. Czekają tutaj niezapomniane zabytki, przepiękne parki oraz mnóstwo interesujących zakątków. Miasto to niewątpliwie przypadnie do gustu zakochanym. Dlaczego? Ponieważ nie brakuje tu ani miejsc do długich spacerów, można zachwycać się pałacami i ogrodami, korzystać z wodnych atrakcji, a także rozkoszować się muzyką Bach’a czy też innych kompozytorów na licznych koncertach.

Co warto zobaczyć w Poczdamie?

Poczdam zachwyca historycznymi, pięknymi fasadami budynków, a także misternie stworzonymi ozdobami oraz architekturą. Zwiedzanie warto rozpocząć od Nowego Rynku, po którym można się przechadzać delektując się atmosferą tego miejsca. Znajduje się tu dawny ratusz, figura Atlasa, Kościół Św. Mikołaja czy 16-metrowy obelisk przedstawiający wielkich architektów. To właśnie tutaj najczęściej odbywają się koncerty z różnorodną muzyką, a sam plac otoczony jest budynkami pochodzącymi z XVIII wieku.

Warto także pospacerować po Kwartale Holenderskim. To bowiem jedna z istotniejszych atrakcji turystycznych Poczdamu. Poza tym mnóstwo tutaj kawiarenek oraz sklepów, co sprawia, że można delektować się kawą i rozpieszczać prezentami. Równie ciekawa jest Brama Brandenburska, która powstała na znak triumfu związanego z wygraniem wojny siedmioletniej w 1770 roku.

Park Sanssouci w Poczdamie

Cudownie jest także wybrać się z ukochaną osobą do Parku Sanssouci. Czekają tu fontanny, pomniki oraz Nowy Pałac z fantastycznym ogrodem. We wnętrzu budowli znajdują się takie atrakcje jak Marmurowa Komnata, Teatr czy Sala Groty. Przepiękny jest również Pałac Sanssouci, w którym odbywają się liczne koncerty oraz festiwale muzyczne.

Zwiedzając Poczdam nie sposób pominąć jego najbardziej urokliwej części. Mowa tu o Aleksandrówce. Zakątek ten jest niezwykle magiczny. Ogrody zabierają do innej czasoprzestrzeni, a brązowe drewniane domy zachwycają swoją ponadczasowością. Miejsce to stworzone zostało dla muzyków i śpiewaków, by właśnie tutaj mogli odnajdywać natchnienie i głęboko odpoczywać.

Poczdam to niezwykłe miasto. Warto dać sobie choć kilka dni, by rzeczywiście poczuć i zobaczyć, co ma do zaoferowania. To idealny kierunek dla zakochanych, bowiem w tej części świata można zapomnieć o wszystkich problemach i po prostu zatopić się w innej rzeczywistości. Pałace, ogrody i klimatyczne kawiarnie pozwalają na relaks, a jednocześnie stwarzają idealne warunki do długich rozmów i cieszenia się sobą na wzajem. To zaś sprawia, że chce się tu zostać na dłużej.