Paryż

Paryz

Paryż to niezmiennie od wielu lat symbol miłości

Wielu parom, gdy wyobrażają sobie wymarzony wspólny wyjazd we dwoje przed oczami pojawia się Paryż. Miasto to bowiem jest symbolem miłości oraz romantycznych wyznań. Przytulne kawiarnie, piękne widoki, magiczna atmosfera - to wszystko czeka właśnie tutaj. Paryż to place pełne niezwykłych artystów, słynna wieża Eiffla, smakowita kuchnia oraz o wiele więcej.

Spacer wokół Hotel de Ville czyli Ratusza oraz prowadzący przez most Pont des Arts, który przecina Sekwanę może stanowić wspaniały początek zwiedzania. Most ten został wybudowany w latach 80’ i kojarzy się przede wszystkim z miłością. Tutaj bowiem zakochane pary jako pamiątkę i symbol swojej miłości zostawiają podpisane kłódki. Jednakże władze miasta starają się obecnie ograniczyć ten zwyczaj, by nie powodował zniszczeń.

Gdy dzień się już kończy warto zabrać ukochaną osobę na wieczorne zwiedzanie kanału Bassin de la Villette. Jest on bowiem idealny na schadzki, gdy zapada zmrok, ale i w czasie dnia czeka tu mnóstwo niespodzianek. Często bowiem organizowane są tutaj pikniki.

Pięknym miejscem spotkań jest również Palais de Chaillot na Trocadero, a zwłaszcza tutejsze tarasy. Można tu przemierzać z ciekawością muzea, zaprosić ukochaną do teatru lub też spędzić razem dzień leniuchując i mocząc się w basenie. Oprócz tego czeka tu jeszcze jedna niespodzianka - z tego miejsca roztacza się piękny widok na Wieżę Eiffla.

Paryż jest także miastem, które słynie z urokliwych ogrodów. Zwłaszcza te obok Luwru mogą oczarować. Właśnie tutaj przy Palais-Royal słynny Bonaparte przeżywał uniesienia z panią lekkich obyczajów, w której był bez pamięci zakochany.

Paryz

To jednak dopiero początek atrakcji, które czekają w mieście miłości. Przepiękne są bowiem Pola Marsowe, warte zobaczenia jest Muzeum Rodina czy też Ogród Moneta w Giverny. Z kawiarni zaś idealna dla zakochanych okażę się Des 2 Moulins, a z restauracji niezwykła Le Polidor. Koniecznie trzeba też zobaczyć Ogrody Wersalu i sam pałac, które idealnie nadają się na spędzenie wyjątkowego czasu we dwoje.

Cudownym czasem na odwiedzenie Paryża jest późna wiosna oraz lato, jednakże wtedy trzeba liczyć się z dużą ilością zwiedzających. Nieco spokojniejszym czasem na romantyczny wypad na pewno będzie jesień, zima lub też wczesna wiosna, wtedy też można liczyć na niższe ceny i nie trzeba obawiać się tłumów.

Paryż czaruje, otula i zachęca do romantyzmu. W końcu to miasto miłości, w którym spędzanie czasu we dwoje staje się magicznym wręcz doświadczeniem. Kolacja na szczycie wieży Eiffla lub też długie rozmowy w czasie spaceru po ogrodach czy kanałach miasta to przeżycia, które na długo pozostają w pamięci.