Maroko

Maroko

Maroko zaskoczy każda romantyczną parę

Maroko to przepiękny kraj, tajemniczy, nieco orientalny i z mnóstwem atrakcji. Idealnie nadaje się na niezapomniany wypad we dwoje. Można tu spacerować bez końca delektując się piękną pogodą oraz krajobrazami, a także dać się ponieść unoszącej się tu magii. Maroko to kraj pełen fantazji. Cudowne górskie szczyty, romantyczne plaże, niezwykła architektura – jest wiele powodów, by wybrać się tutaj razem z ukochaną osobą

Maroko to kraj pełen niespodzianek. Eksplorując go z ukochaną lub ukochanym niewątpliwym miejscem wartym zobaczenia okażą się wydmy pustyni Erg Chebbi w Merzoudze. Świetnym pomysłem zapewne będzie wycieczka jeepem lub jazda na wielbłądach, choć już sam spacer może być wyjątkowy. Zwłaszcza w czasie wschodu lub zachodu słońca.

W stolicy Maroka - Rabacie - warto zwiedzić niesamowite, rajskie dzielnice i zasmakować przepysznej kuchni w lokalnych restauracyjkach. Nieco z innej bajki, lecz równie niesamowite jest najpopularniejsze wśród turystów miasto Maroka, czyli Marrakesz. Nieco tłoczny posiada jednak tyle uroku, że warto przyjechać tu na romantyczny wypad. Zachwyca przede wszystkim plac Dżamaa al-Fina, jak i tutejsze restauracje.

Równie romantycznym miejscem niewątpliwie okaże się wąwóz rzeki Dades, znajdujący się około 100 kilometrów od miasta Warzazat. Można tu bowiem podziwiać niezwykłe formacje skalne, których trudno szukać w innym zakątku Afryki. A dodatkowo okolica ta robi się magiczna, gdy zachodzi słońce, kiedy to warto wybrać się na wspólny spacer. Niedaleko wąwozu zaś czeka kolejna atrakcja - kanion Todra, na którym można zorganizować wspinaczkę skalną. Tutaj także czeka ciekawa restauracja.

Marrakesz

Świetnym pomysłem okaże się również odwiedzenie Meknesu (cesarskiego miasta), lub oddalonego od niego o 30 kilometrów Moulay Idriss. Miasteczko to jest najświętszym miejscem w całym Maroku, bowiem właśnie tutaj pochowany został Idris I - potomek Mahometa oraz władca Maghrebu. Przede wszystkim jednak zakątek ten jest niezwykle uroczy. Budynki, które się tutaj znajdują wyglądają niczym przyklejone do góry, co robi niesamowite wrażenie.

Maroko to niesamowity kraj, pełen urokliwych miejsc oraz z ogromną liczbą zaskoczeń. Czekają tu bowiem i pustynia, i czarujące plaże, zabytkowe miasta, jak i te powstałe jedynie po to, by cieszyć oko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zwłaszcza, gdy szuka romantycznego zakątka na ziemi, które okaże się także oryginalne i niezwykłe.