Kornwalia

Kornwalia

Kornwalia, czyli warto odkrywać to co nieznane

Kornwalia to przepiękne miejsce czekające w Anglii, które zupełnie nie pasuje do nieco mglistych i ponurych zakątków kojarzonych czasem z tym krajem. Wręcz przeciwnie. Ulokowana niedaleko Somerset i Devon urzeka i czaruje przypominając skrawek nieba. Delikatne barwy oceanu i klifów zapraszają, by głęboko się zrelaksować, a legendarny zamek króla Artura, czy pozostałości po kulturze celtyckiej sprawiają, że miejsce to nabiera niezwykłego charakteru.

Co zobaczyć w Kornwalii...

W Kornwalii warto zobaczyć przede wszystkim plaże. Piękno wybrzeża bowiem potrafi zachwycić i zrelaksować, a widoki zapadają głęboko w pamięć. Mieszkańcy Kornwalii uważają, iż są odrębną częścią narodu i z dumą to podkreślają. Tutejsze plaże idealnie nadają się na romantyczne i długie spacery, a także na aktywne spędzanie czasu, takie jak surfing, czy pływanie z rekinami.

Kornwalia to także historyczne ruiny zamku Tintagel, zaginione ogrody Trevarno Gardens oraz Heligan, a także boskie klify. Zamek znajduje się najbliżej Londynu i związany jest z legendą o królu Arturze i jego rycerzach. Choć to przede wszystkim ruiny, to jednak unosi się nad nimi pewnego rodzaju magia, którą warto zobaczyć. Poza tym krajobraz zapiera dech w piersiach - drewniane pomosty, klify i jaskinie Merlina to cudowne połączenie.

Minack Theatre w Kornwalii

Piękna jest także znajdująca się nieopodal wioska Boscastle. Warto w niej zobaczyć niezwykłe Muzeum Czarnoksięstwa ze zmumifikowanymi kotami, naczyniami rytualnymi, świecami, a także zdjęciami czarnoksiężników i czarownic. Atmosfera tego miejsca jest zaprawdę wyśmienita. Można tu kupić amulety, które mają przyciągnąć szczęście i miłość, a także pieniądze i sławę. I być spokojnym o jasną przyszłość.

Warto także odwiedzić stolicę angielskiego surfingu, czyli Newquay czy też The Minack Theatre, w którym wciąż latem można przyjść na dobrą sztukę Szekspira, czy też bardziej współczesną. Niezwykle ciekawym zakątkiem jest również The Lizard Point, czyli Punkt Jaszczurki. Warto choć raz wybrać się na spacer właśnie tutaj, pomiędzy urokliwymi sklepikami, wśród klifów.

Kornwalia to niesamowite miejsce, pełne niespodzianek. Niezwykle urzekające, nie tylko przez wzgląd na bajkowe krajobrazy, ale i na panującą tam atmosferę. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy zalicza się do osób wolących leniuchować, czy też aktywnie spędzać czas. Dodatkowymi atutami tego miejsca są urokliwe kawiarenki, sklepy i piękne klify, a także legendy i historyczne wydarzenia nadające temu zakątkowi tajemniczości i magii.