Dominikana

Dominikana

Dominikana to raj na wspólne wakacje

Dominikana to idealne miejsce na romantyczny wyjazd dla dwojga. Egzotyka zachęca do tego, by cieszyć się każdą chwilą, a promienie słońca i niezwykłe zakątki zapraszają do wspólnego radowania się sobą na wzajem. Można tu zwiedzać bez końca, opalać się i cieszyć rajską pogodą, a także spędzać czas w sposób aktywny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zwłaszcza jeśli wybiera się na romantyczne wakacje, bo wyjątkowych miejsc dla dwojga tutaj nie brakuje.

Dominikana znajduje się pod wpływem klimatu zwrotnikowego gorącego z dwoma porami deszczowymi. Występują one w miesiącach - od maja do sierpnia, a także od listopada do grudnia. Jednakże opady wtedy nie są jakoś bardzo uciążliwe, trwają zazwyczaj pół godziny lub godzinę dziennie. Na Dominikanie można spodziewać się też wysokich temperatur oraz duże wilgotności powietrza, a także, co jest dobrą wiadomością - chłodnych wiatrów od morza, pasatów, które cudownie działają, gdy jest naprawdę gorąco.

Dominikana posiada mnóstwo miejsc, które magnetyzują i zapraszają turystów z całego świata. By przeżyć romantyczne wakacje warto na pewno wybrać się na tropikalną wyspę Saona, która ulokowana jest na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Równie magicznym miejscem i idealnym na wypoczynek jest na pewno Piscina Natural - zakątek ten umożliwia relaks na samym środku morza. Stanowi on największą wannę kąpielową na całym świecie, w której będąc można obserwować barwne ryby i rozgwiazdy.

Dominikana na wakacje

Dominikana to także interesujące i pełne uroku miasta takie jak Puerto Plata, Santo Domingo (mieszkańcy uwielbiają tu muzykę i taniec) czy Cabarete, które stanowi międzynarodową stolicę kiteboardingu. Dodatkowo można tu jeździć konno po plaży przy zachodzącym słońcu.. Cabarete niezwykle zachwycające jest także nocą, bowiem czekają tu liczne dyskoteki i restauracje, a na aktywnych również park narodowy, w którym największą atrakcją jest wspinaczka po górkach do grot.

Dominikana to także pływanie z delfinami, wspinaczka po wodospadach oraz wiele innych niespodzianek. Kraj ten jest tak unikalny i egzotyczny, że każdy kto tutaj trafia, chce koniecznie tu wrócić. To idealny zakątek na romantyczne i pełne niezwykłych wspomnień wakacje.