Cypr

Wyspa Cypr

Wyspa Cypr nie traci na popularności

Cypr to przepiękna i magiczna wyspa, która idealnie nadaje się wyjazd z ukochaną osobą. Znajduje się ona w strefie klimatu subtropikalnego, który w zależności od miejsca przechodzi w typ śródziemnomorski lub półpustynny.

Na Cyprze słońce świeci aż przez 330 dni w roku, a temperatura wody wynosi około 20 stopni Celsjusza. Cypr urzeka także tym, że z jednej strony znajdują się tu złote i urocze plaże z miękkim piaskiem, a z drugiej niezwykłe góry porośnięte lasami.

Niewątpliwie pięknym i ciekawym miejscem jest Pafos - kurort, który urzeka ilością zabytków archeologicznych oraz fortem wzniesionym przez rodzinę Lusignanów. Świetnym pomysłem może okazać się także romantyczny spacer do Grobowców Królewskich, czy wspólne kosztowanie lokalnych przysmaków w jednej z tutejszych restauracji.

Latarnia morska w Pafos

Co warto jeszcze zobaczyć na Cyprze?

W czasie zwiedzania nie sposób pominąć także Petra Tou Romoiu, czyli miejsca, w którym narodziła się Afrodyta. Legenda głosi, że właśnie tutaj wyłoniła się ona z morskich fal. Dodatkowo, jeśli znajdzie się tu kamień w kształcie serca i podaruje się go ukochanej osobie to ona odwzajemni gorące uczucia.

Cudowne widoki oraz niezwykła przyroda czeka zaś na półwyspie Akamas. Region ten urzeka piaskowymi wydmami, skałami wulkanicznymi oraz dziewiczymi lasami. Można tu spacerować we dwoje po wyznaczonych szlakach turystycznych, czy też wybrać się na plażę Lara znajdującą się nieopodal miasta Pafos.

Chcąc nieco pozwiedzać w dwójkę warto wybrać się do Kurion. Czekają tutaj bowiem ruiny ulokowane na nadmorskim klifie. To przede wszystkim starożytny teatr pochodzący z II wieku p.n.e., mieszczący aż 3500 widzów. Latem można tutaj przyjść na koncert lub przedstawienie.

Świetnym miejscem na spędzenie romantycznych wakacji są także góry Troodos. Wiele tu malowniczych wiosek, z których jedną z ciekawszych jest niewątpliwie Lania. To letnisko, którego mieszkańcy to przede wszystkim artyści. Na odwiedzenie czeka tu stara tłocznia wina, a tradycyjne kamienne domy tworzą niezapomniany klimat. Można tu głęboko odpocząć ciesząc się pięknem tego miejsca.

Cypr to niewątpliwie magiczna wyspa, która ma wiele do zaoferowania. To wspaniały kierunek na wakacje we dwoje, bo oprócz bajecznych i złocistych plaż oraz licznych propozycji aktywnego spędzania czasu, można tu także świetnie się bawić zwiedzając i poznając tutejsze legendy. Dodatkowym atutem jest wspaniała przyroda i widoki, które na zawsze pozostają w pamięci, a także przepyszna kuchnia.