Bali

Bali

Wyspa Bali oczarowała już niejednego podróżnika

Bali to niezwykła wyspa, która oczarowała już niejednego podróżnika. To także idealne miejsce na romantyczny wypad we dwoje, nie brakuje tu bowiem magicznych zakątków, a cuda przyrody sprawiają, że chce się tu zostać na dłużej. Cudowne świątynie, boskie miasta i miasteczka, tajemnicza atmosfera oraz mnóstwo miejsc do zwiedzania to niewątpliwe atuty tego miejsca, dzięki którym nie sposób się tutaj nudzić.

Na Bali panuje klimat równikowy tropikalny. Najchłodniejszym miesiącem jest lipiec, wtedy też wieją silne wiatry. Średnie temperatury w ciągu roku oscylują w granicach 27 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem na odwiedzenie wyspy jest zaś pora sucha, czyli miesiące od maja aż po wrzesień. Jednakże na Bali można się wybrać o każdej porze roku. Pora deszczowa zaczyna się tu w listopadzie, a kończy w marcu.

Przyroda na wyspie jest niezwykle egzotyczna i urzekająca. Występuje tu duża różnorodność biologiczna, a dodatkowym atutem jest otaczający ją podwodny świat. Bali jest bowiem idealnym miejscem dla miłośników nurkowania. Ta aktywność może też stanowić wspaniałą okazję do spędzenia czasu we dwoje w nietuzinkowy sposób.

Wyspa Bali

Co warto zobaczyć na Bali?

Będąc na Bali przede wszystkim warto odwiedzić tutejsze świątynie oraz pałace wodne. Największym kompleksem świątynnym jest tutaj Pura Besakih. Mieszkańcy wyspy są także bardzo dumni ze swoich pałaców wodnych, z których koniecznie należy zwiedzić te znajdujące się w Tirta Gangga oraz Ujung.

Wspaniałym sposobem na poznanie Bali bliżej będą niewątpliwie długie romantyczne spacery po tarasach ryżowych. Najbardziej znane znajdują się niedaleko wioski Tegallalang, a także w okolicy Jatiluwih. Warto także zwiedzić miasteczko Ubud, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych w całej Indonezji, oraz wejść choć na chwilę do Sacred Monkey Forest Sanctuary.

Idealnym pomysłem na spędzenie wyjątkowego wieczoru z ukochaną osobą na pewno okaże się także zobaczenie zachodu słońca w Kucie, w której czekają także bajkowe, szerokie plaże. Wschód słońca zaś prezentuje się wyjątkowo z wulkanów Gunung Batur oraz Gunung Abang.

To tylko kilka z propozycji czekających na zakochanych podczas wakacji na Bali. Niewątpliwie wyspa ta urzeka znacznie większą ilością atrakcji, których nie sposób pominąć, jeśli chce się ją choć trochę poznać. Bali to idealne miejsce na romantyczny wypad, czaruje ona bowiem perełkami przyrodniczymi, niezwykłą architekturą i widokami, które na zawsze pozostają w pamięci. Ta magiczna wyspa ma w sobie bowiem to „coś”, które przyciąga i magnetyzuje…