Andaluzja

Andaluzja

Andaluzja to kraina słońca i świetny kierunek na wyjazd dla zakochanych

Andaluzja zachwyca, czaruje i urzeka. To idealny kierunek dla zakochanych, którzy pragną spędzić wspólnie czas wśród niezwykłej atmosfery, słońca oraz mnóstwa atrakcji. Ten największy hiszpański region ulokowany na południu kraju pełen jest dzikich plaż z miękkim, białym piaskiem, bujnej roślinności, szlaków górskich czy parków narodowych. Podczas wyjazdu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Andaluzja zachwyca ilością miast oraz zakątków, w których można spędzić niezwykle wyjątkowy czas z ukochaną osobą. Renesansowe miasteczka takie jak Osuna, Ubeda czy Baeza zapraszają na długie spacery, a piękne zabytki czy niezwykłe cuda tutejszej przyrody rozbudzają ochotę na więcej.

Wraz z ukochaną osobą koniecznie trzeba wybrać się do Grenady, niezwykle malowniczego miasta, które zachwyca kompleksem pałacowo-zamkowym, czyli Alhambrą. Bogate zdobienia, cudowne ogrody i wspaniałe dekoracje w formie płaskorzeźb mogą zachwycić najbardziej wybrednych turystów. Na zakochanych czekają tutaj również Ogrody Wodne czy niezwykłe wnętrze Kaplicy Królewskiej.

Romantyzm, piękno i mnóstwo atrakcji znaleźć można także w Sewilli, która jednocześnie jest stolicą Andaluzji. Spacer wśród najstarszych dzielnic miasta czy zwiedzanie ogrodów może przynieść wiele radości. Tutaj także na miłośników twórczości artystycznej czeka Muzeum Sztuk Pięknych.

Podczas romantycznego wyjazdu wspaniałe chwile we dwoje można również spędzić zwiedzając cudowną Malagę. To urocze miasto posiada wiele ślicznych plaż oraz pełną uroku rybacką dzielnicę. Zachwycająca okaże się też zapewne Kordoba, kolejne zjawiskowe miasto, które sprawia, że do Andaluzji wraca się tak często. Warto wybrać się na romantyczny spacer starą jej częścią, która czaruje drzewkami pomarańczy oraz pięknym dziedzińcem.

Andaluzja

Andaluzja jest idealna na wyjazd o każdej porze roku, jednakże zimą zazwyczaj jeździ się tu na narty, a odwiedzając ją latem można spotkać się z dużą ilością turystów, co czasem przeszkadza w romantycznym spędzaniu czasu tylko we dwoje. Warto rozważyć więc przyjazd wiosną lub jesienią, a chcąc skorzystać z niższych cen - tuż przed lub zaraz po sezonie.

Andaluzja to kraina wręcz idealna na romantyczny wyjazd dla zakochanych par. Cudowna pogoda, niezwykłe miejsca pełne czaru i uroku, przepyszna hiszpańska kuchnia i rajskie plaże - to wszystko czeka tutaj na zakochanych, którzy mogą na nowo poczuć miętę i zachwyt sobą nawzajem poprzez odkrywanie niesamowitych skarbów tego hiszpańskiego regionu.